Destek

S.S.S


bursa dedektör / define dedektörleri / dedektör fiyatları

#noktasimplexwhp #noktasimplexdedektör #noktasimplexplus #simplex #simplexdetector #simplexdedektör #simplexplus #simplexdedektor #simplexwhpdedektör #dedektörcü #dedektörçeşitleri #dedektorler #dedektorbursa #BursaDedektör #bursadedektör #bursadedektor #dedektörfiyatları #dedektörsatış #dedektör #metaldedektör #define #definededektörleri #definearama #definearamacihazı #definededektörü #defineişareti #altinarama #altınbulma #hazinededektörü #noktadedektör

 

 

 

 

Garanti Şartları


cihazlarımız normal kullanım şartlarında arızalanması durumunda 2 yıl garantimiz kapsamındadır

Kullanım Klavuzu


ATC-7 VE 8 PULSE DEDEKTÖR KULLANIM KILAVUZUDUR

 

ATC-7 Pals İndüksiyon Sisteminde çalışan bir metal dedektör‘üdür. 128×64 piksel ekranında sinyal seviyelerini, metal cinsi ile ilgili bilgileri kullanıcıya sunar. Tüm ayarları sadece tek bir tuş ile yapılır. Kullanımı son derece kolaydır. Aç-Yürü özelliğine sahiptir. Gelişmiş bir metal ayrımı algoritması kullanmaktadır.

 

Rotary Kontrol ile kullanım:

ATC-7 rotary kontrol ile kontrol edilmektedir. Bu düğmeye cihaz kapalı iken kısa bir süre basarsanız cihaz açılır, basılı tutarsanız cihaz kapanır. Sağa sola çevirerek cihazın ayarlarını yapabilirsiniz. Otomatik olarak “Sıfırlama” aktif olarak seçilir. Sola çevrildiğinde eşik ayarı yapılır. Ekranda T: ile gösterilen Eşik, S: ile gösterilen sinyal seviyesidir. S>T olduğu durumlarda cihaz sesli olarak ikaz vermektedir. Menü üzerine gelip SET’e basılırsa menüye girilir. Menüde iken SET’e basılı tutulursa menüden çıkılır.

Kalibrasyon Modu:

Pals İndüksiyon metal dedektörlerinde metal ayrımı her zaman bir problem olmuştur. Sağlıklı bir ayrım için sistemin çok iyi kalibre edilmesi gerekmektedir. Fakat sistem her ne kadar iyi kalibre edilse de değişen ortam şartlarından (sıcaklık, nem vs.) ve toprak yapısından etkilenmektedir. Bu sebeple Pals Sistemlerde bir ilk olarak kalibrasyon modu sisteme eklenmiştir. Bu moda Rotary kontrole uzun süre basılı tutarak girilebilir. Bu modda cihaz açıldığı taktirde tüm fabrika çıkış ayarları sisteme geri yüklenir. Ekranda “??” görünür. Bu modda cihaza demir metalini tanıtmanız gerekmektedir. Arama başlığına çivi gibi bir metali yavaş yavaş yaklaştırdığınızda cihaz kalibrasyon modundan otomatik olarak çıkacaktır. Artık göstermiş olduğunuz metale cihaz 70 değerini gösterecektir. Cihazı kapatıp açarak kontrol edebilirsiniz. Eğer 70’den büyük ya da 65’den küçük bir sayı veriyorsa işlemi tekrarlayın. Böylece cihaza arazide en fazla karşılaşılan değersiz metal oldan demir metali tanıtılmış olmaktadır.

Bu çok önemli bir özelliktir. Arazide ayrım konusunda probmlem yaşadığınız metali cihaza değersiz olarak tanıtarak metal ayrımı konusunda yaşanan problemlerden kurtulabilrsiniz. Bazı dövme demirler, demir içerikli alaşımlar ya da çömlek parçaları cihaza değersiz olarak tanıtılabilir. Burada önemli olan değersiz olarak tanıtılan obje mutlaka “demir” olmalıdır.

Ana Ekrandaki Veriler:

“B:” ile gösterilen değer pil voltajıdır. Cihaz 12V akü ile çalışmaktadır ve bu akülerin tükenme gerilimi 11.5V’dur. Eğer bu voltajın altına düşerse cihaz otomatik olarak kapanacaktır.

“T:” Eşik değeridir. Cihazın sesli ikaz vermesi için sinyal seviyesi bu değeri aşmalıdır. Ana ekranda iken rotary TRSHOLD üzerine getirelek “SET”e basılır ve sağa ya da sola çevrilerek eşik ayarlanır tekrar “SET”e basılarak eşik ayarında çıkılır.

“S:” metalden alınan sinyal seviyesidir. Bu seviye “T” seviyesini aştığında cihaz ikaz vermeye başlayacaktır.

Ana ekranda bir metal obje algılanmadığı sürece solda LOW S. Yazmaktadır. Metal ayrımı gerçekleşebilmesi için metalden alınan sinyal biraz kuvvetli olmalıdır. Kuvvetli olmadığı sürece sol tarafta LOW S. (Low Signal) uyası görünecektir. Kuvvetli bir sinyal alındığında eğer sistem iyi kalibre edilmişse FERRO ya da N.FERRO şeklinde metalin demirli ya da demirsiz olduğunu kullanıcıya belitecektir. Kuvvetli bir sinyal alındığında cihazı tekrar metalden uzaklaştırın, sistmein sıfırlanmış olduğuna emin olduktan sonra tekrar arama başlığını yavaş yavaş sinyal alınan yere yaklaştırın. İşlemi emin olmak için birkaç kez tekrarlayın.

Sayısal Metal Ayrımı:

ATC -7 Dedektör sayısal olarak metalleri birbirinden ayırmaktadır. Pals indüksiyon sistemlerde metal ayrımı her ne kadar sıkıntılı da olsa ATC-7  gelişmiş ayrım algoritması sayesinde iyi sayılabilecek bir doğrulukta metal ayrımı işlemini gerçekleştirebilir. Altın, bakır gibi metaller için değerler 0 – 35 arası, değerli madenden yapılma paralar için 55-35 arası, demir ve türevi metallere 55-75 arası, Alümiyum gibi metallere de 75’den büyük değerler ekranda görünmektedir. Şu bilinmelidir ki yanılma payı her zaman vardır. Asıl ayrım cihaz ile değil kullanıcı tecrübesi ve yorumuyla yapmalıdır. ATC-7, metaldan alınan bilgileri olabildiğince en doğru şekilde yorumlayarak kullanıcıya iletmeye çalışır.

ATC-7  Ayarları:

  • Ses Seçenekleri:

ATC-7 4 çeşit sese sahiptir. Bu sesler sinyal seviyesine bağlı olarak değişem ton, değişen volüm, hem ton hem volüm ve metal cinsine göre değişen ton olarak ayarlanabilir.

  • Ground:

Toprak ayarıdır. Ciddi bir problem yaşanmadıkça buı değer 0’da tutulmalıdır.

  • Balance:

Uyumlama ayarıdır. Bu ayar sistemin tunning hızının ayarlanmasını sağlar. Bu ayarın da 0 da tutulması önerilir.

  • Sens.

Hassasiyet ayarıdır. Tavsiye edilen değeri 5’dir. Şehir ortamında elektriksel gürültü probleminden dolayı bu değer düşürülebilir. Şehirden uzak arazilerde ise bu değer arttırılabilir.

  • Backlight:

Ekran ışık ayarıdır. İki kademe şeklinde ekran ışığı ayarlanabilir.

3D veri aktarımı:

Sistemin Reflection 3D yazılımına bağlı olması gerekmektedir. Bu durumda ekranın sağ üst tarafında “B” sismgesi görünür. Bu durumda iken sistem bilgisayara her bir sampling butonuna basıldığında canlı olarak veri gönderir.

VOXLER-3 DESTEKLEMEKTEDİR

Teknik Özellikler:

Güç tüketimi: 310mA

Pals Gücü: 30W

Pals frekansı 500Hz